وبلاگ دیبارت

برای طراحی لباس از کجا شروع کنیم؟ (مقایسه اعتبار مدارک)

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که افراد علاقمند به تحصیل در رشته طراحی لباس با آن روبرو هستند این است که از کجا باید شروع کرد که در این وبلاگ و  چند وبلاگ آینده در این مورد توضیحاتی را به شما خواهیم داد.
اولین قدم در شروع به آموزش در هر رشته‌ای توجه به این نکته است که مجموعه آموزشی مد نظر شما دارای چه مجوزی می‌باشد و یا به عبارت ساده‌تر شما پس از گذراندن دوره‌های آموزشی چه گواهی‌ای دریافت خواهید نمود چون اگر شما با استفاده از این مدرک قصد مهاجرت و یا شروع کسب و کارتان را داشته باشید نکتهٔ بسیار مهمی می‌باشد.
متاسفانه در سال‌های اخیر صدور مدارکی به صورت لاتین و یا با عنوان همکاری با فلان موسسه خارجی بسیار فراگیر شده که اعتماد به این مدارک صرفاً با اعتبارسنجی موسسه داخلی و موسسه همکار آن در خارج از کشور و توسط هنرجو از طریق یک منبع آگاه قابل ارزیابی است.
برای-طراحی-لباس-از-کجا-شروع--کنیم
موسسات آموزشی داخل کشور را در زمینه آموزش طراحی مد و لباس به چهار دسته کلی می توان تقسیم نمود:
۱_ موسسات آموزشی با مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد زیر نظر کارگروه مد و لباس
این موسسات به دلیل نظارت بنیاد مد و لباس کشوری بر محتوای آموزشی و سرفصل و ساعات اختصاصی ارائه شده برای هر درس جزء موسسات معتبر می باشند ضمن اینکه تنها متولی آموزش‌های هنری در کشور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و مدارک صادر شده دارای ارزش ترجمه رسمی و اعتبار گواهینامه بین المللی است.
۲_ آموزشگاه های دارای مجوز فنی و حرفه ای
 رشته های فنی و حرفه ای رشته های پرطرفداری می باشند که در رشته های مختلف گواهینامه صادر می‌کنند. مدرک فنی و حرفه ای یک گواهینامه بین المللی است که هنرجو بعد از اتمام یک دوره آموزشی با شرکت در آزمون نهایی و کسب نمره مورد نظر ،موفق به دریافت مدرک میگردد. اعتبار این مدرک در بین ۷۰  کشور عضو سازمان جهانی کار ILO معتبر است.
۳_ موسسات با مجوز وزارت علوم
 این موسسات دوره‌های خود را با تعداد دروس کمتر، تاکید بیشتر بر مباحث تئوری، کوتاه‌مدت تر و با سرفصل‌های خلاصه‌تر ارائه می دهند. اعتبار مدارک ارائه شده توسط این موسسات نیز تاییدیه وزارت علوم را دارا بوده و قابل ترجمه است.
۴_موسسات با مجوز نامرتبط
 اگر فردی هستید که کسب مدرک معتبر پس از اتمام دوره و یا استاندارد بودن سرفصل دروس برایتان در اولویت قرار ندارد می توانید از دوره‌های آموزشی برگزار شده توسط آموزشگاه های  آزاد هنرهای تجسمی با مجوز غیر مرتبط و یا اساتیدی که بصورت خصوصی و فردی به آموزش هنرجویان می‌پردازند استفاده نمایید.
  •  موسسه آموزشی مد و لباس دیبارت با ارائه دو مدرک همزمان از وزارت ارشاد و سازمان فنی و حرفه ای با ارائه دروس تخصصی به صورت تک درس و پکیج‌های آموزشی، همراهی اساتید باتجربه و گروه‌های درسی کم تعداد همواره در نظر داشته باکیفیت ترین دوره‌های آموزشی را به هنرجویان خود ارائه نماید.
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید