وبلاگ دیبارت

6 اشتباه رایج در استایل آقایان

اگر از کروات استفاده نمی کنید بستن دکمه های پیراهن تا زیر گلو اصلا فکر خوبی نیست. اما باز گذاشتن دکمه های متعدد هم فکر چندان بهتری نخواهد بود. باز گذاشتن بیش از دو دکمه از پیراهن در استایل و تیپ رسمی کار درستی نیست فراموش نکنید هیچ خانمی با دیدن سینه شما و دکمه های باز لباستان جذب شما نمی شود.
همیشه باید پیراهنی اندازه و مناسب بپوشید. برای اینکه بدانید پیراهن مناسب دقیقا چیست باید به یقه دقت کنید تا طول آن بیش از دو انگشت نباشد. شانه های پیراهن نباید افتاده باشد و در ناحیه شکم و کمر هم نباید پیراهن تان چین بخورد. با پیراهن گشادف وزن تان بیشتر از چیزی که هست به نظر می رسد.
بستن دکمه های کت اصول خاصی دارد. مثلا در کت هایی که دو دکمه هستند دکمه دوم نباید بسته شود. در دکمه هایی که سه دکمه دارند دکمه دوم بسته شود. در هر صورت دکمه ی پایینی کت را باز نگه دارید باز گذاشتن دکمه پایینی باعث می شود تا راحت تر و طبیعی تر حرکت کنید.

6 اشتباه رایج در استایل آقایان
6 اشتباه رایج در استایل آقایان
6 اشتباه رایج در استایل آقایان

گیره های کروات از بهترین و جذاب ترین بخش های هر تیپ و استایل رسمی هستند. نخستین نکته انتخاب گیره ای با طول مناسب است. طول گیره نباید از پهنای کروات بیشتر شود. گیره های 4 سانتی معمولا برای بیشتر کروات ها مناسب هستند. برای کروات های خیلی باریک باید از گیره ای به طول 1.30 سانتی متر و برای کروات های پهن تر هم از گیره ای به طول حدود 4 تا 6 سانتی متر استفاده کرد. جایگاه مناسب برای گیره کروات هم میان دکمه سوم و چهارم پیراهن تان است. 
آستین کت بخش مهمی از تیپ رسمی آقایان را تشکیل می دهد. اندازه مناسب برای آستین کت، بالای استخوان مچ دست است. آستین باید طوری روی دست قرار بگیرد که حدود 3 سانتی متر از آستین پیراهن زیر کت را نمایان کند.
کروات باید در جایی میان بالا و پایین سگک کمربند قرار بگیرد. اگر کمربند ندارید هم محدوده فرضی آن را برای تعیین اندازه مناسب کروات در نظر داشته باشید. سعی کنید تنظیم ارتفاع مناسب برای کروات را تمرین کنید.

6 اشتباه رایج در استایل آقایان
6 اشتباه رایج در استایل آقایان
6 اشتباه رایج در استایل آقایان
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید