وبلاگ دیبارت

معرفی انواع دامن

دامن لایه لایه
به خاطر تعداد لایه هایی که روی هم می آیند این مدل حجم زیادی به پایین تنه اضافه می کند. این دامن برای اندام های ساعت شنی و لاغر مناسب و برای اندام های گلابی و سیب نامناسب است. این دامن استایلی کاملا غیر رسمی دارد اما اگر از پارچه خاصی دوخته شود شاید بتوان در مهمانی رسمی هم از آن استفاده کرد.
دامن کلوش
دامن دایره ای یا کلوش از محبوب ترین نوع دامن که بیشتر در استایل رسمی استفاده می شود. برای اندام های ساعت شنی مستطیل و مثلث بر عکس مناسب است برای اندام های سیب و گلابی نامناسب است.
دامن پلیسه (آکاردئونی)
دامن پلیسه تقریبا برای هر اندامی مناسب است فقط افراد چاق باید دامنی با پلیسه های بسیار ریز بپوشند. بسته به جنس پارچه پلیسه و بقیه قسمت های استایل می توان این دامن را در موقعیت های مختلف رسمی و غیر رسمی استفاده کرد.

معرفی انواع دامن
معرفی انواع دامن
معرفی انواع دامن

دامن لنگی
این دامن در واقع یک تکه پارچه مستطیل شکل است که دور کمر با یک بند پارچه ای گره می خورد برای همه اندام ها مناسب می باشد و برای استایل کژوال انتخاب مناسبی می باشد. این دامن از پارچه های سبک و راحتی مثل حریر، نخ، و … می دوزند.
دامن شلواری
دامن شلواری یک مدل ترکیبی از دامن و شلوار است که تقریبا مانند شلوار برش می خورد به خاطر حجمی که در پایین تنه ایجاد می کند برای افراد با پایی تنه درشت مناسب نیست. مناسب موقعیت هایی همچون ساحل یا استفاده روزمره است و اغلب با پارچه های سبک و راحت مثل نخ دوخته می شود.
دامن قارچی یا حبابی
دامنی که در ناحیه لبه پایینی با بند یا کش جمع شده است و از خانواده دامن های پفی محسوب می شود. این مدل اغلب به نوجوانان و جوانان توصیه می شود و بشتر در موقعیت های کژوال استفاده می گردد. دامن حبابی بهترین انتخاب برای اندام های لاغر و ساعت شنی و بدترین انتخاب برای اندام های سیب و گلابی است.

معرفی انواع دامن
معرفی انواع دامن
معرفی انواع دامن

دامن ماهی
این دامن برای اندام های ساعت شنی و اندام های متناسب انتخاب خوبی است اما برای افراد عضلانی و باسن بزرگ مناسب نیست. اغلب در موقعیت های رسمی و مهمانی پوشیده می شود و اگر از پارچه های مانند ساتن دوخته شود فرم بهتری خواهد داشت.
دامن دراپه
مانند لباس رومیان چین های مورب در محدوده کمر دارد و به صورت چپ و راستی بر روی هم قرار می گیرد. در این مدل حجم اضافه ای از پارچه روی یک بیس ساده دراپه می شود. مناسب موقعیت های رسمی ، مهمانی و نیمه رسمی است. برای اندام های ساعت شنی و لاغر و افرادی با باسن متناسب و پاهای خوش فرم مناسب است.

معرفی انواع دامن
معرفی انواع دامن

دامن گل لاله
به دلیل چین های کمر، جمع شدگی در لبه و برش هلالی وسط پایین دامن به شکل گلبرگ لاله دیده می شود. این دامن فانتزی در موقعیت های رسمی و نیمه رسمی کاربرد دارد. مناسب اندام های لاغر و متناسب و برای اندام های چاق نامناسب است.
دامن گوده
ارتفاع دامن گوده زیر زانو یا میدی است و بسته به نوع پارچه مورد استفاده برای آن در موقعیت های کژوال و رسمی استفاده می شود. دامن گوده برای اندام های ساعت شنی، سیب و گلابی مناسب و برای اندام های عضلانی و درشت نامناسب است.

معرفی انواع دامن
معرفی انواع دامن
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید