وبلاگ دیبارت

اصول پوشیدن جلیقه

سایز مناسب جلیقه
اندازه یکی از المان های بسیار مهم در انتخاب است. وظیفه جلیقه پوشش دادن عیب ها و ایرادات استایل و فرم بدن است. حال اگر همین آیتم پوششی خود اندازه نباشد استایل شما را خراب می کند.
سایز مناسب جلیقه
یک جلیقه استاندارد و اندازه باید زیر بغل های اندازه داشته باشد و به اندازه کافی باز باشد. کمر آن هم اندازه باشد. جلیقه اگر تنگ باشد باعث دیده شدن چربی های شکمی، عضلات و ناف می شود و دکمه ها حالت ضربدر مانند به خود می گیرند و بر عکس.
جلیقه تک ردیف دکمه
به جلیقه هایی که یک ردیف دکمه داشته باشند تک ردیف دکمه می گویند در حالت کلی کت های تک ردیف دکمه عموما بدون یقه برگردان هستند البته جامعیت ندارد و قابل استفاده در موقعیت های غیر رسمی و کژوال هستند و تعدد دکمه های این جلیقه 4 یا 5 عدد می باشد.

اصول پوشیدن جلیقه
اصول پوشیدن جلیقه
اصول پوشیدن جلیقه

جلیقه دو ردیف دکمه
جلیقه هایی که دو ردیف دکمه دارند را با نام های دو ردیف دکمه، دو سینه و شش دکمه می شناسند. این جلیقه ها حالتی سنتی و کلاسیک دارند مخصوص مراسم های رسمی هستند و می تواند استایل شما را کاملا یونیک و جذاب تر از بقیه مردان جلوه دهد. هرچند این جلیقه با یقیه آیتم های غیر رسمی نیز ست می شود.
اصول بستن دکمه جلیقه
مهم ترین اصل در پوشیدن جلیقه بستن درست دکمه ها است. بازگذاشتن دکمه ها تمام زحمت طراحی و دوخت جلیقه را به باد خواهد داد. پس لزوما دکمه ها همواره باید بسته باشند. دکمه آخر جلیقه همواره باید باز باشد.

اصول پوشیدن جلیقه
اصول پوشیدن جلیقه

جلیقه یقه 7 یا V شکل
این مدل بر خلاف یقه گرد قسمت کمی از پیراهن یا پاپیون شما را نمایش خواهد داد. به مدل دیگری از یقه هفت که در مقایسه با یقه هفت نرم تر هستند و پیراهن و اکسسوری شما را به خوبی نمایش می دهند یقه شال گردنی گفته می شود.
جلیقه یقه گرد یا U شکل
محبوب ترین و رایج ترین یقه جلیقه مردانه است که مقدار زیادی از پیراهن شما را از زیر نمایش خواهد داد.

اصول پوشیدن جلیقه
اصول پوشیدن جلیقه
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید