وبلاگ دیبارت

انواع کفش مردانه

کفش آکسفورد
به عنوان رسمی ترین مدل کفش مردانه شناخته می شود و بسیار شیک و محبوب می باشد. براق تر بودن آکسفورد به منزله رسمی تر بودن آن است و فقط با شلوار پارچه ای باید پوشیده شود. این مدل بندهیا نازکی دارد و پاشنه نسبتا کوتاهی دارد بهترین انتخاب برای ست کردن با کت و شلوار و موقعیت های رسمی است. 
کفش بروژ
همان آکسفورد اما با جزئیات و تزئینات بیشتر می باشد. نکته جالب این کفش استفاده آن هم با جین و هم با کت و شلوار است. کفش بروژ بر اساس شکل رویه آن در 4 مدل بروژ کامل، نیم بروژ، ربع بروژ و بروژ باله بلند یافت می شود.
کفش دربی
همان آکسفورد با این تفاوت که بندهای آن که بازتر گره می خورد و طرح ساده ترش آن را از آکسفورد متمایز ساخته. این کفش دارای سر باریک و پنجه کشیده بوده و جنس آن معمولا چرم و کتان و جیر است. و برای استایل های نیمه رسمی پیشنهاد می شود.

انواع کفش مردانه
انواع کفش مردانه
انواع کفش مردانه

کفش کالج
کفش های راحتی بدون بندی که ساخت و ساز سبکی دارند. کفشی هم رسمی و عم غیر رسمی می باشد هرچه تیره تر و براق تر و ساده تر رسمی تر است. مناسب برای فصل تابستان و موقعیت های راحتی و کژوال
کفش سگک دار
همانطور که از نامش مشخص است نشانه بارز این کفش سگک آن است. کفشی بدون بند و دارای یک یا دو سکگ که مدل تک سگک آن رسمی تر است. این کفش رسمی از محل کار تا مهمانی های شبانه قابل استفاده است.

انواع کفش مردانه
انواع کفش مردانه
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید