وبلاگ دیبارت

چاپ سابلیمیشن

در چاپ دیجیتال پارچه که به سابلیمیشن معروف است می توان بر روی انواع پارچه در ابعاد کوچک و بزرگ طرح ها و تصاویر مورد نظر را چاپ کرد. معنی سابلیمیشن تصعید است. در این روش چاپ پارچه جوهر استفاده شده در دمای 200 درجه سانتی گراد از حالت جامد به حالت گاز تبدیل شده و بر روی پارچه می نشیند و طرح مورد نظر شما را چاپ می کند.
انواع چاپ سابلیمیشن
روش اول (چاپ ترانسفر) عکس به صورت برگردان بر روی کاغذ مخصوص ترانسفر چاپ می شود. در نهایت از روی کاغذ به روی سطح چاپی منتقل می شود. بیشتر از این روش برای اجسامی که نمی توان به راحتی بر روی آنها چاپ مستقیم انجام داد به کار می رود به عنوان مثال لیوان، بشقاب، پازل و … از این نمونه ها به شمار یم روند. 
روش دوم
چاپ به صورت مستقیم صورت می گیرد. چاپ رول پارچه از این نمونه به شمار می رود. این کار به واسطه دستگاه پلاتر انجام می شود و سپس نور حرارتی موجب تثبیت رنگ می شود. به عنوان مثال چاپ کاغذ دیواری، چاپ بر روی پارچه رومبلی و … از این نوع چاپ به شمار می روند.

چاپ سابلیمیشن
چاپ سابلیمیشن
چاپ سابلیمیشن

مزایای چاپ سابلیمیشن
مقاوم در برابر نور آفتاب، دارای رزولوشن بالا پس از تثبیت ، مقاوم در برابر شستشو، سرعت بالای چاپ، ثبات در چسبندگی بالا، حفظ صاف و اورجینال پارچه، عدم محدودیت رنگ، هزینه پایین و مقرون به صرفه بودن
معایب چاپ سابلیمیشن
اگر درصد پلی استر پارچه پایین باشد نتیجه مطلوب بدست نخواهد آمد. به عنوان مثال اگر از پارچه هایی که درصد پنبه بالایی دارند استفاده شود، چاپ به خوبی انجام نشده و حتی در اثر شستشو از بین می رود.
پارچه مناسب سابلیمیشن
چاپ سابلیمیشن روی پارچه های رنگ روشن با درصد پلی استر بالای 70 درصد مانند ساتن، فلامنت، حریر، شانتون، ریون، اسپان و … در ابعاد مختلف قابل انجام است. پارچه ها عموما به صورت رولی و به صورت مستقیم در این فرآیند چاپ قابلیت اجرار دارند. چاپ در ابعاد متفاوت از کوچک تا بزرگ حداکثر عرض 160 و طول نامحدود است.

چاپ سابلیمیشن
چاپ سابلیمیشن
چاپ سابلیمیشن
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید