وبلاگ دیبارت

اوریگامی در طراحی لباس

اوریگامی چیست؟
اوریگامی یا هنر تا کردن کاغذ یکی از هنرهای محبوب ژاپنی است که امروزه در سراسر جهان برای انجام انواع طراحی ها از جمله طراحی لباس به کار می رود. با پارچه نیز می توان شکل های جالبی ساخت و در تولید لباس به کار برد. بسیاری از طراحان به نام و مشهوری چون کریستین دیور، در طرح های خود از این تکنیک استفاده کرده اند.
اوریگامی در طراحی پوشاک
پوشاکی که با الهام از اوریگامی طراحی می شوند معمولا دارای اشکال هندسی و پیلی های متعدد هستند. اوریگامی را می توان در اندازه های کوچک از پارچه ساخت و برای تزیین لباس نیز به کار برد. این روش ارتباط مستقیمی با هندسه و حجم سازی دارد. اوریگامی هایی که با پارچه ساخته می شوند گوشه هایی گردتر و ظاهری نرم تر از شیوه کاغذی دارند. 
پارچه مناسب اوریگامی
در اتودهای اولیه ،استفاده از کاغذ به جای پارچه پیشنهاد می شود و حتی می توانید روی مانکن از کاغذ به جای پارچه استفاده و کار کنید. همچنین می توانید برای ایجاد خشکی مورد نظر در پارچه از روش های مختلفی مانند آهار دادن پارچه و یا لایی چسب های خشک استفاده کنید.

اوریگامی در طراحی لباس
اوریگامی در طراحی لباس
اوریگامی در طراحی لباس

استفاده از این روش یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی لباس های گران قیمت و مشتریان خاص است. پارچه ی ابریشمی بهترین گزینه برای طراحی با اوریگامی است. ابریشم ارگانزا درخشندگی خوشایندی به طراحی می دهد و با دست به خوبی تا می شود.

اوریگامی در طراحی لباس
اوریگامی در طراحی لباس
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید