وبلاگ دیبارت

چگونه لکه ها را پاک کنیم؟

با ایجاد لکه ذرات ریز مواد در بین تارو پود پارچه نفوذ می کند. پس برای پاک کردن لکه ها، باید سعی کنیم این ذرات را حل کرده و از تارو پود لباس خارج کنیم. قبل از هر اقدامی حتما برچسب مراقبت لباس را نگاه کنید، زیرا ممکن است اصلا لباس قابل شست و شو با آب یا مواد حلال نباشد. برای پاک کردن لکه ها از روی لباس جنس و رنگ پارچه از اهمیت زیادی برخوردار است. 
مهم ترین بخش لکه گیری تمیز کاری اولیه را انجام بدهید و هرچه سریع تر کار پاک کردن لکه را شروع کنید. احتمال اینکه بتوانید آن را بر طرف کنید بیشتر است. همیشه قبل از از بین بردن لکه ها، قسمت دیگری از پارچه ی مورد نظرتان را امتحان کنید تا مطمئن شوید راه حلی که قرار است به کار ببرید به پارچه ی شما آسیب نمی زند.
امروزه لکه برهای شیمیایی متعددی به بازار آمده اند که کاربرد آنها به جهت در دسترس بودن و عدم نیاز به امکاناتی جهت شستشو، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای استفاده از لکه بر چه از نوع شیمیایی و چه دست ساز خانگی، از قسمت پشت لکه باید اقدام شود. به این ترتیب از بخش شدن لکه جلوگیری به عمل می آید.

چگونه لکه ها را پاک کنیم؟
چگونه لکه ها را پاک کنیم؟
چگونه لکه ها را پاک کنیم؟

هنگامی که پارچه دیگری را به محلول لکه بر آغشته کردید و می خواهید از آن برای زدودن لکه استفاده کنید توجه داشته باشید که نحوه تمیز کردن باید با سیستم ضربه ای باشد و از مالش پارچه بر روی لکه خودداری شود. ضربات پارچه حاوی لکه بر را ابتدا از محدوده خارجی لکه شروع کنید و به داخل ادامه دهید.
برای شستشوی اغلب لکه های غیر چربی، کاربرد آب سرد نیاز است، آب گرم گرم و به خصوص آب داغ لکه را پایدار می کند. البته روش استفاده و نوع لکه نیز تعیین کننده است. پاک کننده آنزیم دار را امتحان کنید. این پاک کننده ها به طور خاص برای تجزیه پروتئین ها و پاک کردن لکه ها ساخته شده اند. 

چگونه لکه ها را پاک کنیم؟
چگونه لکه ها را پاک کنیم؟
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید