وبلاگ دیبارت

استایلیست کیست؟

استایلیست از واژه style به معنای سبک و روش گرفته شده که طراحی و شخصیت دادن به فرد، برند، رویداد، کالکشن، کت واک، مجله یا برنامه تلویزیونی را شامل می شود.
به طور کلی استایلینگ را می توان به سه دسته کلی تقسیم بندی کرد: 1- استایلینگ شخصی 2- استایلینگ تبلیغاتی 3- استایلینگ مطبوعاتی
استایلیست شخصی است که شغل اش استایلینگ است و می توان گفت: همان کارگردان هنری مد می باشد. کسی که کارش هدایت مد در یک مسیر مشخص و معنادار است. او باید بتواند عناصر یک سبک را به خوبی در کنار هم مونتاژ کند و در نهایت به ایده آل ترین حالت ممکن دست پیدا کند.

استایلیست کیست؟
استایلیست کیست؟
استایلیست کیست؟

یک استایلیست باید:
تاریخ هنر و تاریخ لباس را بلد باشد، از گرایش و سبک های مد و لباس آگاه باشد، علم رنگ شناسی، فرم شناسی، اندام شناسی و تدابیر خط و رنگ را داشته باشد، آگاهی کافی در مورد واژه های اصلی مبحث مد و لباس را داشته باشد.، اطلاعات کافی در مورد نوع پارچه: پشمی، کتان، پلی استر، استات … / انواع چاپ: دیجیتال، سیلک اسکرین، روتاری و … / انواع یقه، شلوار، دامن، بلوز، پیراهن، آستین …. / لوازم جانبی: انواع کلاه، دستمال گردن، کروات، عینک، کیف، کفش، تزئینات مو  و انواع گل سرها …داشته باشد.
فهم درستی از مسائلی نظیر نور، مکان، انعکاس نور، رنگ، بافت داشته باشد. / اطلاعات خود را در زمینه فیلم، تلویزیون، ادبیات، جامعه شناسی، زیبایی شناسی و … بالا ببرد. / هوش و خلاقیت خود را خارج از منافع شخصی خود با استفاده از انواع تصاویر و مطبوعات بالا ببرد. / قلمی روان و گویا داشته باشد و از مهارت های نویسندگی و انتقادی آگاه باشد./ در کل او باید بتواند خوب ببیند و خوب تحلیل کند و عالی اجرا کند.
وقتی یک کت واک شو دارد انجام می شود تمام کارها در این شو به عهده استایلیست و گوروگراف (طراح سبک راه رفتن) می باشد استایلیست بر اساس کانسپت یا موضوعی که شو بر اساس آن در حال برگزاری است مدل ها را آرایش و پیرایش و آماده راه رفتن در سکوی مد می کند.

استایلیست کیست؟
استایلیست کیست؟
استایلیست کیست؟

فرق بین طراح لباس و یک استایلیست:
بهترنی توصیف که می تواند گویای دید کلی نسبت به این شغل باشد این است که طراح لباس در وهله اول یک هنرمند است ولی یک استایلیست یک بیزنس من است. در طراحی لباس بیشتر در مورد چیزی که مد است صحبت می کنیم و شخصیت افراد کمتر در نظر گرفته می شود ولی در استایلینگ شخصیت فرد مهم است تا چیزی که مد و ترند فصل باشد.
شما با یک استایلینگ درست می توانید بارها از یک لباس استفاده کنید و حتی کسی متوجه تکراری بودن آن نشود و این هنر استایلینگ است. یکی دیگر از کارهایی که با هنر استایلینگ می شود انجام داد بر طرف کردن ایرادهای اندامی است.

استایلیست کیست؟
استایلیست کیست؟
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید