وبلاگ دیبارت

مد با طعم لاکچری

اوت کوتور یک واژه فرانسوی به معنای دوخت سطح بالا یا فشن سطح بالا است. تمام لباس های اوت کوتور به صورت دوخت سفارشی و دست دوز برای یک شخص تهیه می شود. در دوخت این لباس ها از پارچه های مرغوب و گران قیمت و با کیفیت بالا استفاده می شود و همچنین به جزئیات بسیار دقت می شود. روش دوخت لباس بسیار دقیق و وقت گیر است و مستلزم تسلط بر تکنیک های مختلف دوخت و دوز دستی می باشد به همین دلیل تنها طراحان و دوزندگان ماهر قادر به تهیه این لباس ها هستند.
تاریخچه پیدایش اوت کوتور
خاستگاه واژه اوت کوتور به اوایل قرن 17 میلادی باز می گردد. رز برتین طراح لباس ملکه ماری آنتوانت را می توان خالق و ترویج دهنده مد و اوت کوتور به فرهنگ فرانسوی دانست. بعدها این لباس های اشرافی توسط خیاطان کپی برداری شد و در بازار عرضه گشت. آوازه این لباس های اشرافی و گران قیمت تا جایی پخش شد که زنان اشرافی از سراسر دنیا برای خرید این لباس های اشرافی و گران قیمت به پاریس سفر می کردند و همین موضوع سبب شد که پاریس به عنوان مرکز مد شناخته شود.

مد با طعم لاکچری
مد با طعم لاکچری

خیاط شخصی دوز کیست؟
چارلز فردریک ورث را امروزه به عنوان پدر اوت کوتور یا دوخت سفارشی سطح بالا می نامند. ورث سالن مد خود را با نام خانه ی ورث در ربع آخر قرن نوزدهم افتتاح کرد. او از اولین طراحان لباسی است که آثارش را بر تن مانکن های زنده به نمایش گذاشت و از لیبل نام خودش بر روی لباس ها استفاده کرد. پس از او طراحانی مانند وینت، فورچونی، انوین، دیور، شنل و … راهش را ادامه دادند و برخی از آنها همچنان به طراحی و تولید لباس با طراحان مدرن مشغول هستند.
قوانین اتحادیه پوشاک اوت کوتور پاریس برای اینکه یک خانه طراحی مد بتواند از عنوان اوت کوتور استفاده کند باید شرایط و استانداردهایی که توسط اتحادیه پوشاک اوت کوتور پاریس تعیین شده را رعایت کند. طراحی و تحویل سفارشات برای مشتریان خاص با یک یا دوبار پرو کردن – داشتن آتلیه در پاریس با حداقل 15 کارمند تمام وقت – داشتن کارگاهی با حداقل 20 کارمند متخصص و فنی – ارائه دو کالکشن در سال شامل حداقل 50 طرح از لباس های روز و شب برای عموم به نمایش

مد با طعم لاکچری
مد با طعم لاکچری
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید