وبلاگ دیبارت

7 برند دوستدار طبیعت

سازمانی به نام (the green carpet challenge) برندها را در پایبندی آنها به حفظ محیط زیست رتبه بندی می کند. اگر به سایت www.rankabrand.org مراجعه کنید می توانید در بخش مد و پوشاک (fashion,clothing & shoes) وارد شده سپس اسم برند مورد نظر خود را سرچ کنید. در این سایت برندها در گروههای a تا e رتبه بندی می شوند به طوری که رتبه a برندهایی هستند که بر اساس استراتژی پایداری به سطح ایده آل رسیده اند و همین طور برندهای دیگر هرچه به سمت e می روند و رتبه ی آن ها از نظر استراتژی پایداری پایین خواهد آمد.
1- استلا مک کارتینه: سردمدار این تغییرات استلا مک کارتنی هست. او و برندش از سال 2001 اثبات کردند که داشتن برند پایدار مبتنی بر اخلاق که آسیبی به کره زمین نرسونه شدنی هست. استلا می گه ما با خط قرمزهای موجود در حال چالش هستیم تا بتونیم محصولات شیکی تهیه کنیم که مناسب حال زمینی باشد که الان و در آیندهخ در اون زندگی می کنیم.

7 برند دوستدار طبیعت
7 برند دوستدار طبیعت
7 برند دوستدار طبیعت

سنیا اشنایدر: برند لوکس دیگه ای که از این اصل پیروی می کنه برند سنیا اشنایدر هست. برند دنیمی که سال سال گذشته 3000 تکه لباس از شلوار جین هایی که مورد استفاده قرار نمی گرفتند درست کرده. تکه های این برند در استایل استریت بسیار مورد علاقه و توجه هست. سنیا اشنایدر از پارچه های دنیمی که از بازارهای محلی خریداری می کند در طراحی خود استفاده می کند.
– H&M: در سال 2013 این برند اولین برندی بود که یک طرح جهانی رو در ثنعت پوشاک آغاز کرد در این طرح مشتری ها می تونستند پوشاکی که دیگه مورد استفادشون نبود رو به فروشگاههای سراسر دنیا تحویل بدند و به ازای اون بن خرید 5 یورویی دریافت نمایند. به علاوه این برند هر ساله از مجموعه ای رونمایی می کنه که شامل تکه های با دوام و دوستدار طبیعته.
– ایندیتکس: برند معروف ایندیتکس که برند زارا زیر مجموعه اون هست مشتریانش رو تشویق می کنه که لباس های قدیمیشون رو به اون ها بدند تا دوباره در این مجموعه به عنوان ماده اولیه مورد استفاده قرار بگیره. همچنین در سال 2016 در جوابیه به برند H&M از مجموع هایی رونمایی کرده به اسم join life که تماما از تکه های دوستدار طبیعت ساخته شده ات. اون ها برای سال 2020 هدفی برای برندشون در نظر گرفتن هدفشون اینه که هیچ تکه پوشاکی از فروشگاه و کارخانه ی این برند دور انداخته نشه.

7 برند دوستدار طبیعت
7 برند دوستدار طبیعت
7 برند دوستدار طبیعت

5 – جنیفر فیشر: تنها برندهیا پوشاک نیستند که به این کمپین ملحق شدند. برند کالیفرنیایی جنیفر فیشر که طرفدارانی مثل کندال جنر، لیدی گاگا و امیلی راتایکوفسکی داره به تازگی اعلام کرده که با diamond foundry همکاری میکنن. برندی که در صنعت کربن برای تولید الماس های مصنوعی پیشتازه. این الماس ها به خاطر کیفیت بالاشون زبان زد هستند.
6- آدیداس: برند شناخته شده آدیداس سال قبل 1 میلیون جفت کفش فروخته که تماما از پلاستیک های رها شده تو اقیانوس ها ساخته شدند. هر کدوم از این کفش ها امکان ورود 11 بطری رو به اقیانوس ها از بین برده. به تازگی هم این برند ماده اولیه ای تولید کرده به نام پلاستیک اقیانوس که کاملا از پلاستیک هایی که در سواحل و مناطق ساحلی رها شده ساخته شده هست مدلی از مجموعه deerup trainer رو از پلاستیک های رها شده تو ساحل مالدیو رونمایی کرده
7- لوایز و ویکاپیک: برند لوایز از مجموعه ای رونمایی کرده که شامل 30 درصد مواد اولیه بازیافتی به خصوص بطری های پلاستیکی هست. یعنی به طور متوسط در هر محصول این مجموعه 3 تا 8 بطری پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیره . برند ویکاپ با همکاری انجمن حفاظت از اقیانوس، کیف و ماگ های دوستدار طبیعت رو درست کرده . هدف این مجموعه کاهش آلودگی محیط زیست به خصوص اقیانوس هاست.

7 برند دوستدار طبیعت
7 برند دوستدار طبیعت
7 برند دوستدار طبیعت
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید