وبلاگ دیبارت

معرفی چهار سبک در عکاسی مد

عکاسی مد یکی از زیر شاخه های هنر عکاسی است که شامل سبک های مختلفی می شود. بخش هایی که با استفاده از تکنیک های مختلف به عنوان سبکی در عکاسی مد شناخته می شود. به طور کلی عکاسی مد دارای 4 سبک مختلف است که هر کدام تفاوت و شباهت هایی با هم دارند. 
عکاسی مد کاتالوگ
این سبک از عکاسی یکی از بخش های مورد علاقه شرکت های تولید کننده پوشاک و کیف و کفش است. عکس های مد کاتالوگ کاربردهای متنوعی دارند که مهم ترین آنها طراحی کاتالوگ، ژورنال، استفاده در وب سایت و فروشگاههای آنلاین است. در این سبک معمولا مدل در مقابل پس زمینه های سفید و یا رنگی ساده قرار می گیرند تا سوژه بیشتر جلب توجه کند. عکاسی مد کاتالوگ را شاید بتوان با عکاسی محصولات مقایسه کرد. عکسهای هر 2 مورد در فضایی ساده و بدون اکسسوار و یا دکور خاص انجام می گیرد.

معرفی چهار سبک در عکاسی مد
معرفی چهار سبک در عکاسی مد
معرفی چهار سبک در عکاسی مد

عکاسی مد عالی
عکاسی مد عالی یکی از سبک های مورد توجه برندهای مطرح و شناخته شده است. عوامل متعددی در تهیه عکسهای سبک مد عالی دخیل هستند تا یک عکس ویژه خلق شود. نورپردازی خاص، فضاسازی و لوکیشن های ویژه، میک آپ و پوزهای متفاوت مدل از جمله عوامل مهم در تهیه این مدل عکسها هستند. طراحی لباس و اکسسوار مدل در این سبک به گونه ای ست که فضایی جذاب برای بیننده ایجاد کند. به طور کلی عکسهای این بخش شیک و در اغلب اوقات اغراق آمیز هستند.

معرفی چهار سبک در عکاسی مد
معرفی چهار سبک در عکاسی مد
معرفی چهار سبک در عکاسی مد

عکاسی مد ادیتوریال
این سبک عکاسی فشن 2 تفاوت عمده با سایر سبک های مد دارد. اول اینکه عکاسی مد ادیتوریال با هدف تجاری و فروش محصولات تهیه نمی شود. دوم اینکه عکسهای مد ادیتوریال قالبا روایتگر داستانی هستند. در این سبک عکاس با استفاده از ایده داستانی را در قالب یک عکس بازگو می کند. ایده ها در عکسهای مد ادیتوریال نقش مهمی دارند. این عکسها با هدف استفاده در مجلات و مقالات مد، محتوای تصویری کتابها و انتشارات تهیه می شوند.
عکاسی مد خیابانی
همانطور که از نام این سبک پیداست عکسهای مد خیابانی در فضای خارج از ایتودیو تهیه می شوند. این عکسها در فضاهای شهری مثل خیابانها، پیاده رو ها، نمای ساختمان ها  و فروشگاهها تهیه می شوند. عکاسی فشن خیابانی بیشترین تاثیر را بروی جوانان مد پسند دارد، و نقش مد روز را پر رنگ تر می کند. عکسهای این سبک از استایل افراد در فضاهای شهری و در دل فرهنگ هر منطقه تهیه می شود. یکی از اهداف این سبک نشان دادن فرهنگ و پوشش یک منطقه است. عکاسی مد خیابانی معمولا با استفاده از نور طبیعی روز انجام می شود.

معرفی چهار سبک در عکاسی مد
معرفی چهار سبک در عکاسی مد
معرفی چهار سبک در عکاسی مد
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید