وبلاگ دیبارت

اصول انتخاب کمربند

کمربند های از مهم ترین و کاربردی ترین اکسسوری ها هستند که انتخاب درست و مناسب آنها می تواند هماهنگی بی نظیری را در پوشش به وجود آورد و استایل شما را جذاب تر کند. به جنس و دوخت کمربند به عنوان دو رکن اصلی توجه داشته باشید که هر دو از کیفیت لازم و بالا برخوردار باشند. بهترین جنس کمربند، بدون شک چرم است. 
ثانون کلی این است که سایز کمربند را یک سایز بزرگتر از سایز شلوارتان انتخاب کنید. معمولا کمربندها پنج سوراخ دارند و بهتر است وقتی بسته می شوند، توی سکی از سه سوراخ میانی قفل شوند. بهترین سایز کمربند کمربندی است که به زیر اولین حلقه کمربندتان می رود. برای تعادل مناسب میان بالاتنه و پایین تنه بهتر است سایز کمربند را درست انتخاب کنید. 
کمربند شما حتما باید با کفشتان به ویژه در استایل های رسمی و کلاسیک ست باشد. کفش و کمربند باید در این نوع استایل ها هم جنس و هم رنگ باشند. چرم باید همیشه با چرم ست شود. این قانون هم در ست های رسمی و هم در ست های اسپرت و غیر رسمی صادق است. کمربندهای رسمی مشکی و قهوه ای تیره برای استایل یا کت و شلوار مناسب است. کمربندهای رنگی یا بافته شده با استایل های معمولی و کژوال هماهنگی دارند.

اصول انتخاب کمربند
اصول انتخاب کمربند
اصول انتخاب کمربند

کمربندهای رسمی نازک تر از کمربندهای غیر رسمی هستند. هنگام خرید از انگشت شصت دستتان کمک بگیرید. کمربند رسمی نباید از بند اول انگشت شصت شما پهت تر باشد. این اندازه برای کمربندهای رسمی نباید عریض تر از سه نیم تا چهار سانتی متر باشد. یکی دیگر از معیارهای کمربندهای رسمی داشتن دوخت دور تا دور کمربند است. اگر کمربند بدون دوخت بود بنابراین آن را برای موقعیت های غیر رسمی و کژوال استفاده کنید. 
هرچه سگک کمربند شما بزرگتر باشد کمربند شما غیر رسمی تر خواهد بود. کمربندهای رسمی دارای سگک های کوچک و صاف هستند و باریک تر از کمربندهای اسپرت هستند. سگک های بزرگ با فرم هلالی و گرد در کمربندهای اسپرت استفاده می شوند. سگک کمربندهای رسمی معمولا طلایی یا نقره ای است. 

اصول انتخاب کمربند
اصول انتخاب کمربند

جنس سگک کمربند باید با دیگر فلزات به کار رفته در استایل هماهنگ باشد. معمولا فلز سگک ها طلایی نقره ای و مسی هستند که بهتر است با ساعت دکمه سر دست و … هماهنگ و هم رنگ باشند.
هیچ وقت کمربندهای خود را روی شلوار نگه ندارید. زمانی که از آنها استفاده نمی کنید کمربندها را به صورت عمودی و دور از نور آفتاب نگهداری کنید تا چرم آنها خشک نشود و کمربند تغییر شکل و حالت ندهد.

اصول انتخاب کمربند
اصول انتخاب کمربند
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید