وبلاگ دیبارت

چگونه کارشناس مد شویم؟

تبدیل شدن به یک کارشناس مد و فشن به تمرین مطالعه و صرف زمان نیاز دارد. این حرفه ایه مشاغلی مثل نویسندگی مد، طراحی لباس و راه اندازی کسب و کار پوشاک است و در دنیای امروز از جذاب ترین و پر طرفدار ترین مشاغل محصوب می شود. 
تاریخ مد را مطالعه کنید. اگر ندانید لباس هایی که در حال حاضر می پوشید از کجا آمده اند و چرا به این شکل هستند و چگونه در طول سالها تغییر یافته اند هرگز نمی توانید در مورد مد و فشن خبره شویدم. مطالعه کتاب های مختلف با موضوع تاریخ مد و مشاهده فیلم و مستند در این زمینه به تسلط شما در موضوع تاریخ مد کمک می کند. 
هفته های مد و رویدادها و اخبار مهم فشن را دنبال کنید. هفته مد رویدادی است که سالانه دوبار و در شهرهای مختلف جهان برگزار می شود. در این میان هفته های مد نیویورک، لندن، میلان و پاریس اهمیت بیشتری دارند و دنبال کردن آنها به شناختن طراحان و برندهای مطرح و طراحی های جدید و افزایش اطلاعات و دانش شما در مورد مد و فشن کمک می کند. 

چگونه کارشناس مد شویم؟
چگونه کارشناس مد شویم؟
چگونه کارشناس مد شویم؟

زبان مد را فرا بگیرید. هر علمی اصطلاح خاص خود را دارد و اگر کسی به این زبان و اصطلاحات آن مسلط نباشد نمی تواند با آن ارتباط بر قرار کند. پس قبل از هر چیز باید زبان مد را بیاموزید. این کار را با مطالعه دیکشنری ها و لغت نامه های آنلاین و تمرین مکرر می توانید انجام دهید.
ترند تنها در مد مطرح نیست و در همه جنبه های اجتماعی زندگی هم به وجود می آید و از بین نمی رود. عمر ترندها در مد از یک دوره سه ماهه آغاز می شود و تا چند دهه نیز ادامه می یابد. شما با مطالعه مجلات و سایت های مد می توانید ترندهای فصل و فصل های بعدی را بشناسید.
مجلات مد را مطالعه کنید. مجلات متعددی در جهان در زمینه مد و فشن وبه چاپ می رسند مثل مجله elle-Vogue و مجلات دیگر که اگر به نسخه اصلی آن دسترسی ندارید می توانید آن را از سایت  رسمی مجله و به صورت آنلاین دنبال کنید. در کشور ما نیز تعدادی مجله مد به چاپ می رسند که می توانید از آنها استفاده کنید.

چگونه کارشناس مد شویم؟
چگونه کارشناس مد شویم؟
چگونه کارشناس مد شویم؟

مرتبا از فروشگاههای لباس دیدن کنید. تماشای لباس هایی که مردم می پوشند، مشاهده محصولاتی که در فروشگاهها عرضه می شود اطلاعات شما را در مورد مدل های جدید و ترندها در محل سکونت شما افزایش می دهد.
صفحات اجتماعی چهره های مد را دنبال کنید. ستارگان سینما و چهره های مطرح در فرهنگ عامه این روزها نقش مهمی در توسعه و جهت دهی به مد و فشن بازی می کند. لباسی که یک ستاره سینما می پوشد به سرعت مد می شود. به همین دلیل دنبال کردن استایل و سبک این هنرمندان به افزایش اطلاعات شما در مورد مدل ها و ترندهای پیش رو کمک می کند.
فرهنگ عامه مواردی مثل سینما، موسیقی، ورزش، هنر و ادبیات را شامل می شود و این فرهنگ تاثیری مستقیم روی ترندها و مدل های لباس مردم دارد.

چگونه کارشناس مد شویم؟
چگونه کارشناس مد شویم؟
چگونه کارشناس مد شویم؟
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید