وبلاگ دیبارت

پورتفولیو چیست؟ Portfolio

پورتفولیو چیست؟ Portfolio

نمونه کارهای یک طراح لباس و پارچه پورتفولیو است. این پورتفولیو و رزومه کاری که با نظم و اصولی استاندارد تهیه شده باشد بر اعتماد به نفس حرفه ای طراح لباس می افزاید و باعث می شود در مصاحبه یا معرفی خود بهتر عمل کند. 
هر طراح مد در مقطعی از حرفه خود به جمع آوری پوتفولیو نیاز دارد. اگر بدانید قرار است کارهای خود را به کجا ارائه دهید و از خواسته های آنها آگاه باشید شانس خوبی برای خلق یک پورتفولیوی عالی را خواهید داشت.
بهتر است بهترین کارهای خود را جمع آوری کنید و سپس در دسته بندی مناسبی قار دهید. انبوهی از کارهایتان را در پورتفولیوی خود قرار ندهید. قوی ترین و ممتازترین آنها را برای رزومه خود انتخاب کنید. وقت و حوصله به خرج دهید و سعی کنید عکس هایی که از کارهایتان می گیرید بهترین کیفیت را داشته باشد. یادتان باشد این پورتفولیو نماینده تمام استعداد، هنرو توانایی و مهرت شماست.

پورتفولیو چیست؟ Portfolio
پورتفولیو چیست؟ Portfolio
پورتفولیو چیست؟ Portfolio

نکات مهم در تهیه پورتفولیوی فشن و طراحی لباس
1- برای ساماندهی و نگهداری کارها نیاز به یک فولدر و یا پوشه ای مناسب دارید که می توانید خودتان با سلیقه شخصی بسازید و یا از فروشگاه به صورت آماده تهیه کنید.
2- بهترین کارها و آثار خودتان را جمع آوری کنید. آنها را دسته بندی کنید تا هر گروه یک مجموعه ی مستقل شود. بهتر است دسته بندی هایتان یا الهامات طراحی شما هماهنگ باشد. (مثال: مجموعه الهام از معماری، شعر، بافت و …)
3- طراحی های دستی و اسکچ هایتان را هم اندازه کنید و بر اساس روند حرکت موضوع چیدمان کنید. طراحی های بر مانکن را جدا و طراحی و لباس های فلت و گسترده را جدا بگذارید. لباس ها را بر اساس گروه بندی فشن مثل لباس های اسپرت، لباس های شب، اوت کوتر، اکسسوری و … حتما جدگانه دسته بندی کنید.

پورتفولیو چیست؟ Portfolio
پورتفولیو چیست؟ Portfolio
پورتفولیو چیست؟ Portfolio

این دفتر کاربردی با ابعاد مناسب و قابل حمل برای پیاده سازی الگوهای مد و لباس دارای فضایی مناسب و کافی برای ارائه پورتفولیو از آثار و در قالب یک دفتر طراحی فشن با امکاناتی متنوع همچون فضای لازم و کافی برای پیاده سازی الگوی اولیه لباس بر پایه اصول فنی و هنری، دارا بودن مانکن های مصور در چهل صفحه متمادی با ژست های گوناگون برای نمایش هرچه بهتر فرم لباس و امکان طراحی دو نمای پشت و جلوی لباس بر روی آناتومی کامل بدن است.
از دیگر مزایای دفتر کار فشن دیزاینر می توان به استفاده از کاغذ مناسب طراحی در اوراق دفتر و امکان حرکت انواع قلم های طراحی همچون مداد رنگی، ماژیک، گواش و آبرنگ، امکان درج و چسباندن پارچه و یا هر الگوی پیشنهادی و رسیدن به نمایی ترکیب بندی شده از اجزای اصلی لباس در تمامی صفحات اشاره کرد.

پورتفولیو چیست؟ Portfolio
پورتفولیو چیست؟ Portfolio
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید