وبلاگ دیبارت

چرا پرینترهای سه بعدی

چرا پرینترهای سه بعدی

یکی از خاصیت های صنعت مد به روز بودن، یعنی پیش رفتن با سلیقه مشتری است. در این صنعت به دلیل حجم بالای مشتریان همیشه باید به فکر اغنا سلیقه های خاص مشتریان بود و از تمامی امکانات برای رسیدن به این مهم کمک گرفت. استفاده از پرینتر های سه بعدی برای ساخت البسه و اکسسوری باعث به وجود آمدن شاخه ای جدید از مد و لباس شده است که مشتریان خود را دارد. افرادی که همیشه به روز بودن و خاص پوشیدن را مد نظر دارند.
پرینترهای سه بعدی نیز مانند مد و لباس حد و مرزی در خلاقیت ندارند و می توان برای هر مشتری مجموعه های خاص خود شامل کفش و لباس و اکسسوری طراحی و تولید نمود که کاملا با نظر و سلیقه او همخوانی داشته باشد که البته این موضوع هزینه های خاص خود را نیز شامل می شود.
فرامد صنعتی که امروز بسیار مورد توجه دنیا قرار گرفته است و یکی از تمرکز های این صنعت استفاده از متریال های غیر از پارچه در تولید لباس می باشد که بالطبع محصولاتی با این رویکرد جایگاه خاصی پیدا می کنند. امروزه پرینترهای سه بعدی در سه شاخه دسته بندی می شوند:
1- طراحی و پیاده سازی کفش
2- طراحی و پیاده سازی زیورآلات و قطعاتی که بر روی لباس سوار می شوند.
3- طراحی البسه پوشیدنی و لباس هایی با متریال های غیر پارچه ای

چرا پرینترهای سه بعدی
چرا پرینترهای سه بعدی
چرا پرینترهای سه بعدی

یکی از تکنیک هایی که امروزه در صنعت مد مورد توجه قرار گرفته است تلفیق چاپ سه بعدی با انواع پارچه ها و بافت هاست از ویژگی های این تکنیک جدید می توان به ایجاد راحتی بیشتر برای کسانی اشاره کرد که لباس های چاپ سه بعدی را می پوشند. در این تکنیک همواره راحتی افراد مورد توجه قرار می گیرد و بخش هایی از لباس که با بدن در تماس است از منسوجات نرم تر تهیه می شود و المان های طراحی سه بعدی در قسمت های بیرونی لباس قرار می گیرد که موجب راحتی بیشتر پوشنده می گردد.
به هر روی به نظر می رسد آینده صنعت لباس با این تکنولوژی هر روز تلاقی بیشتری خواهد داست، پس چه بهتر که با این تکنیک ها کاملتر آشنا شده تا بتوانیم از آنها در طراحی ها و عینیت بخشیدن به ایده هایمان بیشتر استفاده نماییم.

چرا پرینترهای سه بعدی
چرا پرینترهای سه بعدی
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید