وبلاگ دیبارت

آیریس ون هایپن – اعجوبه ی طراحی لباس

آیریس ون هایپن

آیریس ون هارپن با ایده ها و نوآوری های خود در طراحی لباس بعنوان یکی از تاثیرگزاران این رشته شناخته می شود. ترکیب فناوری های روز دنیا، استفاده از مواد و متریالهای جدید و طراحی های خلاق مشخصه کارهای اوست. او یک طراح لباس هلندی است. این طراح که تا 18 سالگی در رشته باله فعالیت هایی داشته اساس کار خود را با استفاده از تکنیک های دیجیتالی مانند چاپ های سه بعدی برش های لیزری و تولیدات دیجیتالی و مواد غیر رایج متنوع مانند سیلیکون، براده آهن، توری فلزی و شیشه بنا نهاده است.
رویکرد برند او بر مبنای مد آهسته یا Slow Fashion و با رویکری چند رشته ای در زمینه همکاری با هنرمندان، معماران و دانشمندان است. او در هر مجموعه به کاوش برای مدی متنوع تر و آگاهانه برای آینده می پردازد.
او همواره سعی نموده در کالکشن هایش علم و طبیعت را با تکنولوژی و هنر هماهنگ کند. آیریس می خواهد امکانات بی پایانی به دنیای طراحی معرفی کند به همین دلیل به کارهای او فیوچرستیک یا آینده نگر نیز می گویند.

آیریس ون هایپن - اعجوبه ی طراحی لباس
آیریس ون هایپن - اعجوبه ی طراحی لباس
آیریس ون هایپن - اعجوبه ی طراحی لباس

او در مجموعه کوتور بهار 2021 خود با استفاده از پارچه های بازیافتی از زباله های دریایی نمایشی از مهندسی عالی و ظرافت مد را به نمایش گذاشت و نام آن را ریشه هایی برای تولد دوباره نامید!
این مجموعه شامل لباس های زنانه زیبا و الهام گرفته از قارچها و طبیعت است که حس شگفتی و واقعیت را در بیننده بر می انگیزد. برخی از لباسهای این مجموعه مانند امواج آبی دریایی، پترن های چوب، رودخانه هایی از فلز قرمز ذوب شده و یا برخی شبیه موجودات بالدار بودند.

آیریس ون هایپن - اعجوبه ی طراحی لباس
آیریس ون هایپن - اعجوبه ی طراحی لباس
اشتراک گذاری:

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید