وبلاگ دیبارت

انتخاب رنگ برای لباس کودکان

انتخاب رنگ برای لباس کودکان

🎨همیشه یکی از پر چالش ترین مراحل طراحی لباس انتخاب رنگ مناسب برای هر نوع لباسی است حال اگر این لباس ویژگی خاصی داشته باشد یا برای افراد با سنین خاصی طراحی شده باشد این انتخاب سختتر نیز میشود برای مثال رنگ لباس طراحی شده برای یک کودک هیچ گاه مشابه با رنگ لباس بزرگسالان نیست. نداشتن توجه کافی به رنگ در لباس کودکان حتی میتواند منجر به آسیب های روانی در کودک گردد، این جاست که نقش متخصصین طراحی لباس در انتخاب رنگها مهم و تاثیر گذار میگردد. ⚠️مطالب این پست تلاش کوچکی است در جهت بالابردن اطلاعات هنرجویان درباره رنگ و کودکان. ⚠️❌اگر مایل به افزایش اطلاعات خود در زمینه رنگ شناسی میباشید برای اطلاع از شرایط شرکت در کلاس های تخصصی رنگ شناسی دیبارت با ما در ارتباط باشید.
یکی از شاخصه های بارز استفاده از رنگ های لباس کودکان ایجاد حس آرامش و خوشحالی است که استفاده از رنگ های متناسب یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین فاکتورها در این بازه است. کودکان نسبت به رنگ های قرمز، آبی، نارنجی، زرد واکنش مثبت و علاقه بیشتری دارند در حالی که رنگ های سیاه و سفید خاکستری و قهوه ای تاثیر مطلوبی بر آنها ندارند.
شاید برای شما هم جالب باشد که استفاده از رنگ های شاد و داشتن رنگ های متفاوت در کنار هم در لباس می تواند بر آرامش و دوری از پرخاشگری و کم کردن اصطراب و ایجاد اعتماد به نفس در کودکان تاثیر گذار باشد.
نوزادان به رنگ های سفید، قرمز، صورتی و زرد بیشترین واکنش را دارند. با افزایش سن گرایش رنگی آنها بیشتر از زرد به سمت آبی سوق پیدا می کند.

انتخاب رنگ برای لباس کودکان
انتخاب رنگ برای لباس کودکان
انتخاب رنگ برای لباس کودکان

تحقیقات نشان داده کودکان متفکر بیشتر علاقه به استفاده از رنگ های سرد نظیر آبی و سبز دارند و انتخاب رنگ های خاکستری و قهوه ای می تواند نشان دهنده ناراحتی درونی در کودک باشد.
به عنوان آخرین کلام، کودکان در سنین پایین معمولا صفات هرچیز را بر مبنای رنگ آن می سنجند. به طور مثال اگر فردی لباسی با رنگ قهوه ای یا خاکستری بر تن داشته باشد به صورت پیش فرض او را فردی بد اخلاق و دوست نداشتنی می پندارند. از این پس با دقت بیشتری رنگ های لباستان را انتخاب کنید

انتخاب رنگ برای لباس کودکان
انتخاب رنگ برای لباس کودکان
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید