وبلاگ دیبارت

لباس برای حیوانات خانگی

لباس برای حیوانات خانگی آیا ضروری است؟

کسانی که از سگ به عنوان حیوان خانگی خود نگهداری می کنند، معمولا با این سوال مواجه هستند که آیا تهیه لباس برای سگ آنها ضروری است؟
برخی بر این باورند که پوشاندن لباس برای سگ های خانگی بیشتر جنبه تزئینی و زیبایی دارد. اما باید دانست گذشته از بحث جذابیت و زیبایی، گاهی پوشش اضافی مانند لباس برای برخی از سگ ها به ویظزه سگ های نژاد کوچک در فصل زمستان لازم و ضروری است.
پوشش سگ مزیت های دیگری نیز دارد. در مورد سگ هایی که ناراحتی یا حساسیت پوستی دارند، لباس ها تا حدودی مانع خاراندن، لیس زدن و یا گاز گرفتن نواحی درگیر از سوی این حیوان می شود. همچنین می تواند مانع تماس مواد حساسیت زا و پوست بدن اون گردد.

ویژگی سگ هایی که نیاز به لباس دارند:

سگ هایی که موهای کوتاه و نازک دارند نسبت به سگ هایی که موی ضخیم و بلند دارند آسیب پذیر تر هستند و در برخی دماها نیاز به لباس مناسب دارند.
رنگ پوشش بدن سگ ها نیز در رابطه با تاب آوری آنها در برابر سرما و گرما متفاوت است. سگ هایی که پوست مشکی، قهوه ای یا رنگ های تیره دارند به نسبت سگ هایی با پوشش رنگ روشن، گرمای آفتاب را بیشتر می توانند در خود جذب کنند.

لباس برای حیوانات خانگی
لباس برای حیوانات خانگی
لباس برای حیوانات خانگی

اندازه و جثه سگ ها نیز در این رابطه مهم است. سگ های کوچک چون بدنشان به سطح زمین نزدیک تر است سرما را بیشتر از سگ های بزرگ احساس می کنند و معمولا در فصل زمستان میزان بیشتری از آب یا برف موجود در سطح خیابان به روی آنها پاشیده می شود و دمای بدن آنها را پایین می آورد در نتیجه به لباس نیاز پیدا می کنند.
سن و وضعیت سلامت جسمانی سگ نیز عامل مهم دیگری در این ارتباط است. برای مثال توله سگ ها و سگ های پیر، نسبت به سرما ضعیف تر هستند.
وزن سگ ها را نیز در این چهارچوب نباید نادیده گرفت. سگ های کم وزن و لاغر زودتر از سگ های چاق تر سردشان می شود چراکه چربی بدن یک محافظ خوب در برابر سرما است.

میزان سرمای قابل تحمل برای سگ ها

معمولا دمای هوای بالای هفت درجه برای سگ ها قابل تحمل است و مشکلی را برای آنها ایجاد نمی کند. در دمای زیر صفر درجه کسانی که سگ های با شرایط خاص باید مراقب حیوانات خانگی خود باشند. 

ویژگی لباس های مناسب برای سگ ها

متناسب با هر فصلی برای سگ خود لباس بخرید. برای مثال در فصل زمستان از کاپشن، بارانی، لباس های بافت که آنها را در برابر باران و برف محافظت کند استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم برای سگ های کوچک در فصل زمستان کفش مناسبی نیز تهیه کنید چراکه با وجود کفش پنجه های این حیوان کمتر سرما را لمس می کند و تمیز می ماند. 
لباس های نازک و رنگی برای سگ خود خریداری کنید. اگر به طور مداوم از کودکی لباس هایی با طرح ها و رنگ های مختلف و شاد برای سکگ ها استفاده کنید علاقه او نیز به لباس پوشیدن بیشتر می شود. یادتان باشد لباس های خیلی تنگ و بسیار ضخیم که مزاحم تحرک آزادانه حیوان شود.، اصلا برای او جذاب نیست.

لباس برای حیوانات خانگی
لباس برای حیوانات خانگی
لباس برای حیوانات خانگی
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید